התקשרו: 03-6555768

אנחנו כאן מחכים לכם

איטום גגות

איטום גגות

הוריקן אחזקות מבנים

איטום גגות הוא חלק חשוב ביותר בתחזוקת הבית, ובתחזוקת הבית המשותף בפרט. תחזוקה נכונה ואיטום של הגגות ימנעו דליפת מים ורטיבויות בחורף וימנעו מצבים לא נעימים מיותרים – לכל דירה בנפרד ובין השכנים כולם.

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות:

השיטה המקובלת כיום לאיטום גגות היא באמצעות יריעות ביטומניות. את היריעות פורסים על הגג על שכבת הבטון / בטקל או זפת קודמת אך לא על גבי חומר אקרילי והחיבור ביניהם מתבצע באמצעות הלחמה. לאחר שהיריעות מתקררות יש להלבין את הגג באמצעות סיד מעורב בחומר הדבקה או במריחת חומר אקרילי. הצבע הלבן שומר על היריעות מפני פיצוצים מחום הקיץ וכן מוריד מעט את הטמפרטורה. גג לבן סופג פחות חום מגג בצבע שחור. האחריות לתהליך זה היא בין 10 ל 15 שנה.

איטום גגות באמצעות זפת חמה:

את הזפת מורחים על תשתית הגג המקורית ועל הרולקות (נקודות החיבור בין שטח הגג לקירות) מסביב לגג. ב איטום גגות נכון חייבים להקפיד למרוח בזפת תקנית ובכמות של כ 2.5 קילו ל 1 מ"ר. הזפת התקנית לאיטום גגות הינה זפת מסוג 75/25. לאחר שהזפת מתקררת יש למרוח גם אותה בסיד כאמור למעלה. האחריות להתהליך זה היא בין 5-10 שנים.

איטום גגות באמצעות חומרים אקריליים:

שיטה נוספת היא מריחת הגג בחומרים אקריליים כגון פזקר פוליגג ודומיו. איטום גגות נכון הוא שאת המריחה אין לבצע על גבי זפת קודמת אלא על התשתית המקורית של הגג וזאת מאחר והפולימרים לא נתפסים היטב על גבי זפת. היתרון בשיטה זו של איטום גגות הוא שאין צורך למרוח סיד מאחר והחומר עצמו הוא לבן. האחריות כאן היא כ 7 שנים.

כמו כן לצורך איטום גגות מקובל כיום בחלק מהבניינים הגבוהים והמיגדלים להניח חלוקי נחל על היריעות על מנת שלא יצברו מים על הגג. כמו כן ניתן לראות על חלק מהגגות צמחיה במיכלים אטומים עם יציאת מים למרזבים.

בכל מקרה של איטום גגות יש לוודא קודם כל שהגג שטוח לחלוטין ואם צריך יש למלא את החוסר בבטון או כל חומר אחר מתאים וכן להקפיד שתהיה נגירה של מים מכל הגג לכוון המרזב.

כיצד לתחזק איטום גגות לאורך שנים?

יש להקפיד על סיוד הגג פעם בשנה. סיוד זה שומר על היריעות או הזפת.

יש לבדוק לפחות פעם בשנה את הגג ולוודא שאין פיצוצים באיטום. במקרה שכזה ניתן לאטום נקודות כאלו באמצעות זפת קרה.

אין להניח על הזפת כל חפץ שאינו קשור לגג. כיסאות ושולחנות רק פוצעים את האיטום ומכאן תתחיל רטיבות בקומות העליונות.

כאמור לכל סוג זיפות גגות אורך חיים משלו. להקפיד ולאטום מחדש את הגג בתום תקופת האחריות אפילו אם אין רטיבות.

הניהול שלנו – השקט שלכם

ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שאלות ותשובות

  אנחנו עונים - אתם שואלים

  מחפשים חברת שמירה?

  חברת הוריקן אחזקות הינה חברת שמירה ואבטחה אשר פועלת בחלק גדול מהערים בארץ. כחברה ותיקה אנו מאמינים בפתרון כולל של שמירה ואבטחה תחת קורת גג אחת ומספקים סיורים ממונעים, אנשי מקצוע חמושים ועוד. החברה שואפת להתאים לכל לקוח את תוכנית האבטחה המתאימה לו בין אם זהו עסק פרטי, בניין מגורים או מוסד כלשהו. קבוצת הוריקן אחזקות מציעה מגוון שירותי אבטחה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי והמוסדי. כמו כן מאבטחינו מפעילים מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה מתקדמות.

  למה דווקא הוריקן?

  חברת הוריקן אחזקות מבנים הוקמה בשנת 2010 והחלה את פעילותה בתחום,החברה עוסקת בניהול ואחזקה של מבנים וכלל המערכות האלקטרו מכאניות, בהובלת שיפורים במבנה, ובתפעול נכסים, שטחי מסחר וחניונים. חברתנו פועלת בהתאם לשיטות עבודה מוכחות אשר נבנו עם השנים לאור פעילות של מעל ל-10 שנים בתחום ומותאמת לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים ואף עובדת בהתאם לתקן 2008:ISO9001 לניהול ותחזוקת מבנים וניהול משאבים.

  מחפשים חברה לאחזקת מבנים?

  חברתינו עוסקת בניהול ואחזקת מבנים,תפעול וביצוע פרויקטים רב תחומיים. חברת הוריקן אחזקות מבנים הוקמה בשנת 2010 והחלה את פעילותה בתחום,החברה עוסקת בניהול ואחזקה של מבנים וכלל המערכות האלקטרו מכאניות, בהובלת שיפורים במבנה, ובתפעול נכסים, שטחי מסחר וחניונים. חברתנו פועלת בהתאם לשיטות עבודה מוכחות אשר נבנו עם השנים לאור פעילות של מעל ל-10 שנים בתחום ומותאמת לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים ואף עובדת בהתאם לתקן 2008:ISO9001 לניהול ותחזוקת מבנים וניהול משאבים.
  קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים

  הניהול שלנו – השקט שלכם

  ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר