התקשרו: 03-6555768

אנחנו כאן מחכים לכם

ניקיון וחיטוי מאגרי מים

ניקיון וחיטוי מאגרי מים

הוריקן אחזקות מבנים

מאגרי מים בבניין המשותף מאפשרים את הגיבוי לאספקת המים השוטפת של הבניין

מאגרי מים נמצאים על הקרקע או על גג הבניין או בשני המקומות ומאפשרים אספקת מים שוטפת. המאגרים האלה חיוניים גם למצבי חירום או לכיבוי אש. מערכת משאבות מים דואגות למלא את המאגר כאשר הוא מתרוקן.

ישנן מספר שיטות הקשורות למאגרי מים. אחת מהן היא הזרמת מים באמצעות משאבות למאגרים ומשם הזרמה ישירה לצנרת המים של הבניין. שיטה אחרת היא שימוש במאגר רק כאשר לחץ המים המגיע מהעיריה נמוך מאד או הפסקת מים. מצב זה מזרים מים מהמאגרים וזאת עקב הפרשי לחצים.

בכל בניין שבו לפחות חמש קומות, יש מאגר מים. בחלק מהמאגרים המים נשמרים בבריכות בטון ובחלק אחר יש מיכלים מפלסטיק שבהם מצויים המים.

מאגרי מים דורשים טיפול מקצועי ובאופן שוטף כדי לשמור על איכות המים. חברת הוריקן אחזקות מבנים המנהלת את תחזוקת הבניין חייבת לדאוג לשמירת תחזוקת המאגרים, רצוי שגם אתם כדיירים בבניין תגלו עניין בתחזוקה חשובה זו ותוודאו עם חברת הוריקן אחזקות מבנים שאכן מתבצעות כול פעולות השימור הנדרשות, ניקוי וחיטוי אחת לשנה למטרת טיהור המים.

הבעיה עם מאגרי מים היא שעלול להיווצר זיהום כתוצאה מלכלוך וחדירת חומרים מזהמים ולכן טיהור המים הוא חיוני. על פי הנחיות משרד הבריאות ותקנה מס' 1525 של מכון התקנים הישראלי, חובה לחטא את מאגרי ה מים אחת לשנה. טיהור המים באופן יסודי אחת לשנה הוא בעל משמעות גדולה מאוד לשימור המים במאגרים.

מאגרי מים חשופים לבעיות של חדירת גורמים מזהמים

לכלוך במאגרים הוא מסוכן ועלול לגרום לזיהום, כך גם אבק שמצטבר במאגרים, חיות קטנות כמו עכברים שעלולות להסתנן למאגרים הללו ולכן הטיהור מים אחת לשנה הוא חיוני. מעבר לטיפול היסודי של טיהור המים חשובה ההשגחה על מאגרי המים באופן שוטף. הזנחה וחוסר טיפול גורמים לחלודה ולמזיקים

חשוב מאוד לדאוג לאיטום המאגרים ע"י רשתות וספוגים כצעד הכרחי למניעת כניסת חרקים או גורמים מזהמים אחרים. איטום מים לקוי עלול לגרום נזק למאגרים. פעולות תחזוקה נוספות שרצוי לבצע הן כיסוי כל פתחי המאגרים ברשת נגד יתושים כדי למנוע חדירתם וכן רצוי לבצע ניקוז בגג הבניין. דבר חשוב נוסף לתחזוקה ושמירת איכות המים במאגרים הוא ביצוע ביקורת כללית של המערכת כולל מערכות שאיבת מים מידי כמה חודשים.

אחת לשנה חייב להתבצע חיטוי וניקוי למטרת טיהור המים

עבודות הניקוי והחיטוי לטיהור המים חייבות להיות בהתאם להנחיות משרד הבריאות והן כוללות כמה שלבים של פעולות. פעולות טיהור המים מתחילות בריקון מאגרי המים, לאחר מכן מתחיל החיטוי והניקוי באמצעות סודיום היפוכלוריט (כל החומרים המשמשים לניקוי ולחיטוי צריכים להיות בהתאם לדרישות ת"י 5438) .

ניקוי וחיטוי מאגר המים כולל ניקוי חלקי מתכת במאגר ע"י מברשת בעלת זיפים קשים. בסיום מלאכת טיהור מים יש להדביק תווית במקום בולט ועליה צריכים להיות רשומים הפרטים של מבצע העבודה, הכתובת שלו, תאריך הניקוי ותאריך הניקוי הבא.

הניהול שלנו – השקט שלכם

ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שאלות ותשובות

  אנחנו עונים - אתם שואלים

  מחפשים חברת שמירה?

  חברת הוריקן אחזקות הינה חברת שמירה ואבטחה אשר פועלת בחלק גדול מהערים בארץ. כחברה ותיקה אנו מאמינים בפתרון כולל של שמירה ואבטחה תחת קורת גג אחת ומספקים סיורים ממונעים, אנשי מקצוע חמושים ועוד. החברה שואפת להתאים לכל לקוח את תוכנית האבטחה המתאימה לו בין אם זהו עסק פרטי, בניין מגורים או מוסד כלשהו. קבוצת הוריקן אחזקות מציעה מגוון שירותי אבטחה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי והמוסדי. כמו כן מאבטחינו מפעילים מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה מתקדמות.

  למה דווקא הוריקן?

  חברת הוריקן אחזקות מבנים הוקמה בשנת 2010 והחלה את פעילותה בתחום,החברה עוסקת בניהול ואחזקה של מבנים וכלל המערכות האלקטרו מכאניות, בהובלת שיפורים במבנה, ובתפעול נכסים, שטחי מסחר וחניונים. חברתנו פועלת בהתאם לשיטות עבודה מוכחות אשר נבנו עם השנים לאור פעילות של מעל ל-10 שנים בתחום ומותאמת לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים ואף עובדת בהתאם לתקן 2008:ISO9001 לניהול ותחזוקת מבנים וניהול משאבים.

  מחפשים חברה לאחזקת מבנים?

  חברתינו עוסקת בניהול ואחזקת מבנים,תפעול וביצוע פרויקטים רב תחומיים. חברת הוריקן אחזקות מבנים הוקמה בשנת 2010 והחלה את פעילותה בתחום,החברה עוסקת בניהול ואחזקה של מבנים וכלל המערכות האלקטרו מכאניות, בהובלת שיפורים במבנה, ובתפעול נכסים, שטחי מסחר וחניונים. חברתנו פועלת בהתאם לשיטות עבודה מוכחות אשר נבנו עם השנים לאור פעילות של מעל ל-10 שנים בתחום ומותאמת לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים ואף עובדת בהתאם לתקן 2008:ISO9001 לניהול ותחזוקת מבנים וניהול משאבים.
  קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים

  הניהול שלנו – השקט שלכם

  ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר