התקשרו: 03-6555768

אנחנו כאן מחכים לכם

ספרינקלרים – ממטרות המים הנלחמות באש

ספרינקלרים – ממטרות המים הנלחמות באש

הוריקן אחזקות מבנים

הם לא ממש בולטים ובקלות אפשר להתעלם מקיומם, גם אם אתם לא ממש רואים אותם, הם נמצאים שם מקובעים בתוך התקרה ומחכים לזמן פקודה. זמן הפקודה הזה הוא בדיוק הזמן שלא נרצה להגיע אליו אף פעם, שעת חירום קשה בה מתגלה אש בבניין שמאיים להתלקח לשריפה. מערכת כיבוי האש בבניין שצריכה להיות תקינה ומוכנה לרגע קריאה, כוללת מרכיב חשוב והוא ה ספרינקלרים בבניין המושרשים בקירות ובתקרות.

הספרינקלרים (מתזי מים) מיועדים למטרה חשובה והם חלק מכלל המערכת כיבוי אש באמצעות מים. המטרה שלהם היא לרסס מים על שריפה ולתפוס אותה בזמן לפני שהיא מתפשטת בבניין. הספרינקלרים מזהים את הסימנים להתלקחות של אש ופועלים בזמן הנכון במטרה לעצור את ההתפשטות המסוכנת.

הספרינקלרים מוכנים לרגע הריסוס של המים בכל זמן, ובזמן אמת הם יפזרו את המים על כל המשטח שעליו הם מופקדים. בכל בניין פרוסים כמה ספרינקלרים שאחראיים לכיבוי האש ביחידת השטח שלהם. אפשר לומר שכל ספרינקלר אחראי לכיבוי האש בגזרת השטח שלו, הגזרה היא סך כל המטר הריבוע שמקבל מים מהספרינקלר.

ספרינקלרים – ממטרות המים הנלחמות באש, איך זה עובד?

אז איך ה ספרינקלרים יודעים מתי זמן פקודה? ומי בכלל נותן את ההוראה?

בתוך הספרינקלרים יש לחץ מים תמידי שרחוק מאוד מעיננו, למים האלה יש כמובן נטייה טבעית לפרוץ החוצה בכל זמן ומה שמחזיק אותם ומונע את פריצתם הוא שסתום. השסתום הזה נפרץ רק בזמן אמת. ברוב המקרים יש מבחנת זכוכית המכילה נוזל שמחזיקה את השסתום. בזמן שריפה הטמפרטורה של הנוזל עולה, הוא מתחמם ומתרחב וגורם להתנפצות של הזכוכית, במצב זה השסתום נפרץ והמים זורמים. המים נופלים על לוחית עגולה שנראית כמו פרח מתכתי וזה מה שגורם לפיזור המים באופן שווה בכל המשטח. ישנם ספרינקלרים שיש להם אמפולה ולא מבחנת זכוכית, כאשר פורצת שריפה האמפולה מתחממת ונמסה, השסתום נדחף החוצה ע"י לחץ המים והמים מתפזרים לכל עבר.

חובה על התקנת ספרינקלרים בכל בניין משותף שגובהו 13 מטר ומעלה ואחזקתם היא אחד מתפקידיה של חברת הניהול כחלק מאחזקת הבניין. ההתקנה של הספרינקלרים חייבת להיות על פי התקן של מכון התקנים. רק חברות שהוסמכו ע"י מכון התקנים יכולות לתת שירות התקנה ע"פ התקן. כדאי לדעת שהתקן הישראלי ל ספרינקלרים הוא 1596 והוא מבוסס על התקן האמריקאי. אפשר לרכוש את התקן ממכון התקנים.

לא רק התקנת הספרינקלרים על פי התקן היא חשובה אלא גם אחזקת ספרינקלים חשובה, הבדיקה והבקרה שלהם. כמו כל דבר שנשאר מוזנח וללא תחזוקה שוטפת, גם ה ספרינקלרים עלולים לאבד את יעילותם אם לא תהיה בדיקה וביקורת מידי תקופה. התקן הישראלי מחייב בדיקה רק ע"י מי שהוסמך לכך ממכון התקנים. התקן הישראלי לבדיקה, בקרה ותחזוקה של מערכות כיבוי אש במים הוא 1928 והוא כולל גם את בדיקת המשאבות ומאגרי מים.

התחזוקה השוטפת של מערכת הספרינקלרים היא הכרחית מכיוון  שגם ספרינקלרים מגיעים למצב של בלאי וגם אותם צריך לדאוג לנקות מאבק כדי לשמור אותם יעילים בכל רגע הנתון. הספרינקלרים חשובים מידי ומיועדים למטרה חיונית שיכולה להציל חיים ולמנוע את השריפה בבניין. חייבים לכלול אותם בתוכנית התחזוקה השוטפת של הבניין המשותף.

הניהול שלנו – השקט שלכם

ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שאלות ותשובות

  אנחנו עונים - אתם שואלים

  מחפשים חברת שמירה?

  חברת הוריקן אחזקות הינה חברת שמירה ואבטחה אשר פועלת בחלק גדול מהערים בארץ. כחברה ותיקה אנו מאמינים בפתרון כולל של שמירה ואבטחה תחת קורת גג אחת ומספקים סיורים ממונעים, אנשי מקצוע חמושים ועוד. החברה שואפת להתאים לכל לקוח את תוכנית האבטחה המתאימה לו בין אם זהו עסק פרטי, בניין מגורים או מוסד כלשהו. קבוצת הוריקן אחזקות מציעה מגוון שירותי אבטחה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי והמוסדי. כמו כן מאבטחינו מפעילים מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה מתקדמות.

  למה דווקא הוריקן?

  חברת הוריקן אחזקות מבנים הוקמה בשנת 2010 והחלה את פעילותה בתחום,החברה עוסקת בניהול ואחזקה של מבנים וכלל המערכות האלקטרו מכאניות, בהובלת שיפורים במבנה, ובתפעול נכסים, שטחי מסחר וחניונים. חברתנו פועלת בהתאם לשיטות עבודה מוכחות אשר נבנו עם השנים לאור פעילות של מעל ל-10 שנים בתחום ומותאמת לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים ואף עובדת בהתאם לתקן 2008:ISO9001 לניהול ותחזוקת מבנים וניהול משאבים.

  מחפשים חברה לאחזקת מבנים?

  חברתינו עוסקת בניהול ואחזקת מבנים,תפעול וביצוע פרויקטים רב תחומיים. חברת הוריקן אחזקות מבנים הוקמה בשנת 2010 והחלה את פעילותה בתחום,החברה עוסקת בניהול ואחזקה של מבנים וכלל המערכות האלקטרו מכאניות, בהובלת שיפורים במבנה, ובתפעול נכסים, שטחי מסחר וחניונים. חברתנו פועלת בהתאם לשיטות עבודה מוכחות אשר נבנו עם השנים לאור פעילות של מעל ל-10 שנים בתחום ומותאמת לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים ואף עובדת בהתאם לתקן 2008:ISO9001 לניהול ותחזוקת מבנים וניהול משאבים.
  קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים

  הניהול שלנו – השקט שלכם

  ליצירת קשר, השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר